İstanbul Özel Resim Kursu

Sanatla yaşayan ve sanatı hayatının merkezine almak isteyenler Eda Demirci Art resmi kursu ile hedefine ulaşıyor. Resim çizmek isteyenlere iyi haber veriyoruz: Resim çizme işini siz de öğrenebilirsiniz. Tabii işin bazı zorlu yanları da var: Resim çizme işi biraz zor olabilir. Özellikle kararlılık, istek ve ilgi gerektirir.

Eda Demirci Art 5 yaş resim kursu başta olmak üzere her yaş düzeyinde öğrenci kabul ediyor. Resim çizmeyi öğrenmek isteyenler hem düzenli çalışmalı hem de çok daha kısa sürede kendini geliştirebilmek için profesyonel yardım almak gerekir.

Resim kursu alırsam resim çizebilir miyim, resim çizmek çok zor mu gibi sorular profesyonel bir yardım ile lehinize olabilir.

İstanbul Resim Kursu Bölgeleri

  • Kadıköy
  • Taksim
  • Mecidiyeköy
  • Beşiktaş
  • Bakırköy
  • Bahçelievler

Resim Kursu Kayıtları Nasıl Oluyor?

Eda Demirci Art resim kursu kayıt işlemleri için çok büyük zorluklar yaşamayacaksınız. Öncelikle kayıt işlemleri için öğrenci adaylarımızdan yetenek aramıyoruz, belge talep etmiyoruz veya bir yaş aralığı vermiyoruz. Bir öğrencinin istek, azim ve yeterli zamanının olması bizim için yeterlidir. 5, 6 ve 7 yaş resim kursu için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Özellikle küçük yaşlarda profesyonel bir destek ile öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesine yardımcı oluyor ve mevcut yeteneklerinin gelişmesini sağlıyoruz.  En yaygın öğrenci grubumuz 6 yaş resim kursu olmakla birlikte her yaş aralığında öğrencilerimize ev sahipliği yapıyoruz.  Azmi ve isteği olan her adayın hem kendini geliştirmek hem de eğlenmek için resim kursumuza kolayca bize ulaşarak başvurabileceğini belirtmek istiyoruz.

Resim Kursu İçin Neden Eda Demirci Art?

Öncelikle Eda Demirci Art’ta resim kursu almak için yetenekli olmak şart değildir. Eğitim boyunca öğrenci temelli resim eğitimi veriyoruz. Öncelikle öğrencimizi tanıyoruz. Hayat zevklerini, hayal gücünü ve hayat anlayışını anlıyoruz. Daha sonra kişiye özel resim kursu hizmeti veriyoruz.

Eda Demirci Art öğrencileri için sadece istek yeterlidir. Bizler sizin isteklerinizi doğru şekilde yönlendiren profesyoneller oluyoruz. Resim kursu boyunca resim çizmeniz için özel bir yeteneğinizin olması gerekmiyor. Sadece bu alanda yoğun bir isteğiniz olması yeterli olacaktır. Sonrasında birlikte sizin için kalan kısmı profesyonel gözle yürütüyoruz.

Eda Demirci Art Resim Kursu İstanbul İçinde Nerede?

Resim kursu için İstanbul’da yaşayan tüm öğrenci adaylarımızı bekliyoruz. Eda Demirci Art resim kursu İstanbul içinde çok merkezi bir konumda bulunuyor. Resim kursumuz İstanbul’un tarihi semti olan Beyoğlu sınırlarında bulunuyor. Taksim Meydanı’na çok yakın bir konumda bulunuyoruz. Sokağımızda araç, insan, yol çalışması ya da inşaat gibi etkiler olmadan sizlere gürültüden uzak huzurlu bir ortamda çalışma fırsatı sağlıyoruz. Atölyemiz Gümüşsuyu’nda bulunuyor. Detaylı ulaşım bilgileri için bize ulaşarak hemen bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Resim Kursu Fiyatları Nasıl?

Eda Demirci Art ailesine sizler de bütçenizi yormayacak rakamlarla katılabilirsiniz. Resim kursu fiyatları için geniş bir fiyat aralığı bulunuyor. Öncelikle bireysel ve grupla resim kursu fiyatları etkiliyor. Aynı zamanda resim kursu türü, katılımcı sayısı, eğitim türü, eğitmen gibi birçok unsura göre değişiyor.

Resim kursu fiyatları konusunda bilgi almak ve Eda Demirci Art kalitesini görmek için öncelikle merkezimize uğrayarak bir kahvemizi için. Bu size kursumuzda güzel vakit geçirerek tanışmamızı sağlar. Bu süreçte fiyat bilgisi, kurs bilgisi alabilir ve bizzat 7,6 ve 5 yaş resim dersi atölyeleri başta olmak üzere her detay hakkında bilgi edinebilirsiniz.  Daha sonra hemen bizlerle iletişim kurarak randevu alabilir ve kurslarımıza bütçenizi yormadan sizler de katılabilirsiniz. İstanbul resim kursu arayanlar için Eda Demirci Art profesyonel kadrosu ile hizmet veriyor.

Profesyonel Resim Atölyesi ve Resim Kursu

Eda Demirci Art resim kursu için bir yaş sınırı yok. Hem küçük yaşlardan itibaren hem de yetişkinler için kurslarımız bulunuyor. Küçük yaşlarda çocuklarınızın hem motor becerilerini hem bilişsel becerilerini hem de çok yönlü gelişimlerini sağlıyoruz. Yetişkinler için de hem akademik hem de hobi amaçlı kurslar veriyoruz.

Akademik ve hobi amaçlı profesyonel resim atölyesi ve resim kursu için bize ulaşabilirsiniz. Eda Demirci Art Atölyesinde resim dersi ve workshoplar ile hem eğlenebilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz. Resim alanında akademik eğitimi tamamlayan profesyonel eğitmenler tarafından verilen kurslara katılabilirsiniz.

Resim Çizmek Zor Mudur, Resim Kursunda Bunu Başarabilir Miyim?

İyi haber; herkes resim çizmeyi öğrenebilir. Kötü haber; resim çizmek zordur. Çünkü en başta yoğun bir istek gerektirir. Düzenli çalışmak gerektirir ve tabi ki kendi başınıza alacağınız yolu kısaltmak için profesyonel bir yardım gerektirir.

Ne Kadar Eğitim Aldıktan Sonra Güzel Resim Çizebilirim?

Bizim için güzel veya çirkin resim yoktur. Her zaman bu fikri savunuruz. Size 3 derste veya 5 derste harika çizme garantisini hiçbir kurs veremez. Resim kursumuza başladığınızda daha iyi anlayacaksınızdır, mesele yalnızca sizin ne kadar öğrenebileceğiniz değildir. Kalabalık olmayan hatta özel resim dersi veya online resim dersi diye adlandırabileceğimiz ortak bir çalışma ile birlikte neler başarabileceğimizi göreceğiz. Yoğun istek, düzenli çalışma ve özveri ile herkeste değişkenlik gösterebilen bir zaman dilimi içerisinde çok güzel işler başaracağımıza biz çok eminiz.

En Kısa Sürede Güzel Resim Çizmenin Sırrı Nedir?

Sihirbazlık vaatlerine gerek duymuyoruz. Öğrenciyi tanıyarak, gelişmesi gereken konuları doğru saptayarak ve tekniği tam anlamıyla net aktararak hedeflediğimiz eğitim türümüz ile güzel işler çıkaracağımızın garantisini vermekteyiz. İstek sizden, doğru yönlendirme bizden…

Resim Çizmeye Başlamak İçin Önerdiğiniz Metot Ve Teknikler Nelerdir?

Resim çizmeye başlamak için sizlere yalnızca yoğun bir istek sahibi olmanızı öneririz. Sonrası profesyonel bir destek ile gözle görülür bir değişim ile gelecektir.

Resim Çizmenin İlk Adımı Nedir?

Gerek hobi amaçlı gerekse akademi sınavlarına hazırlık amaçlı olsun her daim ilk adımınız hayatınıza büyük bir farklılık katacak, fikirlerinizi, bakış açınızı olumlu yönde etkileyecek bu sanata dahil olmaya karar vermek. Bir adım attıktan sonra bir daha vazgeçemeyeceğinizi ve sanatı hayatınızın bir köşesinde her daim tutacağınıza çok eminiz.

Portre Nasıl Daha Gerçekçi Çizilir?

İyi bir portre çizimin en önemli unsuru doğru oran-orantıdır. Çiziminizde yaptığınız aslında çok ufak yanlışlar dahil olsa oran-orantınız yanlış ise bu gözünüze çok büyük hatalar olarak gözükecektir. Bu yüzden en başta çok iyi bir gözlem gerekir. Portrede yer alan her şeyi çok iyi gözlemlemek ve oran-orantıyla birleştirip doğru aktarmak gerekir.

Gözler Nasıl Daha Gerçekçi Çizilir?

İnsan yüzünde şüphesiz en etkileyici organdır gözler. Bu çizimlerimizde de böyledir, gözleri ne kadar gerçekçi ve doğru çizerseniz çiziminiz o kadar etkileyici gözükecektir. Gözlerin çiziminde başlıca kurallar oran-orantı ve ışık-gölgedir. Bu iki kuralın yalnızca biri bile yanlış olsa çiziminiz yeterince etkileyici olmayacaktır. Doğru oran-orantı ile yerleştirilmiş gözleri yine doğru tonlama yöntemi ile tamamlarsanız izleyiciyi çoktan çiziminize çekmiş olacaksınızdır.

Burun Nasıl Daha Gerçekçi Çizilir?

Burun yapısı oldukça fazla değişkenlik gösterebilir. Bu doğrultuda yapmak istediğiniz çizimi doğru yere yerleştirip doğru oranda büyüklük küçüklük verdikten sonra yine doğru ışık-gölge uygularsanız istediğiniz gibi bir çizime sahip olacaksınızdır.

Dudaklar Nasıl Daha Gerçekçi Çizilir?

Yine portre çizimlerinde diğer organlarda dikkat ettiğimiz gibi doğru oran-orantı ve tonlama teknikleri dudaklar için de geçerlidir. Bu teknikleri doğru uyguladıktan sonra istediğiniz gibi bir dudak çizimine sahip olacaksınızdır.

Resim Çizerken Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Resim çizerken yapılan öğrenme sürecindeki en büyük hatalardan bazıları şunlardır;

Yeterli zamanı ve özveriyi sağlamamak. Bu sizin alacağınız yolu uzatır ve önünüze engeller koymanızı sağlar. Çünkü resim yapmayı öğrenebilmek için en önemli unsur zaman harcamak ve emek vermektir.

Eğitmen tamam demeden kendimizi başarmış saymak. Bazen çizime başladıktan sonra birkaç teknik öğrenerek bazı çizimleri yapabiliyor olmak sizi artık çizimi tamamen öğrendiğiniz fikrine ulaştırabilir. Ancak bu durum böyle değildir. Bazen tek bir tekniği defalarca farklı çizimlerde uygulamak gerekir. Ve gerçekten defalarca üzerine çalışmak gerekir.

Sürekli kopya çizimler ile çalışmak. Kopa çizimi de resimde bir tekniktir. Ancak bunu sürekli hale getirmek sizi tembelliğe itecek ve yaratıcılığınızı engelleyerek tek başınıza yapacağınız çizimlerde kısıtlanmanızı sağlayacaktır. Bu durum da tek başınıza özgün bir iş çıkarmanıza engel olacaktır.

Profesyonel destek almadan videolar ve görseller ile çizim yapmak. Evet mutlaka bir şeyler yapabileceksinizdir. Ancak elinizin tekrar etmemesi ve her anlamda bütün teknikleri iyi kavrayabilmeniz için ve tabi ki doğru yolda gelişim gösterebilmeniz için mutlaka profesyonel bir destek almanız işinizi ve yolunuzu çok daha kolaylaştıracaktır.

Resim Bölümü Yetenek Sınavlarında Neler Sorulur?

Her okulda farklılık gösterir ancak ortak bir kural vardır, sizin tekniği ne kadar iyi bildiğiniz ve bunu kâğıda ne kadar doğru aktardığınızdır. Genelde iki aşamalı olan yetenek sınavlarında, ilk aşama natürmort kompozisyondur. İkinci aşama ise imgesel (hayalden) bir kompozisyon veya model çizimidir.

Güzel sanatlar fakültelerinin geçmiş yıllarda sınavlarında istedikleri çizimler hakkında detaylı bir yazı sizler ile paylaşacağız. Böylece çıkmış örnek soruları bilir ve tecrübe sahibi olabilirsiniz.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön