kolay resim

Kolay Resim

Resim Kolay Olmalı Mı?

Gerçek: Kim diyor? Neden yapmaya değer bir şey kolay olsun ki?

Göreceli olarak kısa sürede resim yapmak için herkesin (gölgeleme, perspektif kuralları, renk teorisi vb.) Öğrenebileceği birkaç teknik vardır. Ancak sıradanlığın ötesine geçmek için gerçek bir çaba sarfediyor.

Büyük sanatçılar kolay görünmesini sağlayabilir, ancak bu ‘kolaylık’, herhangi bir büyük beceri gibi, yıllarca süren sıkı çalışma ve uygulamalardan geçmiştir.

Resmin Kolay Olmasını Beklemeyin

Resmin kolay olması gerektiğine inancınız varsa, kendinizi hayal kırıklığına uğratıyorsunuz. Tecrübe ile, bazı yönler daha kolay hale gelir – örneğin, bir rengi diğerinin üzerine sürüklediğinizde sonucun ne olacağını bilirsiniz – ancak bu, resmi bitirmenin kolay olduğu anlamına gelmez.

Şüpheli? Pekala, işte Robert Bateman’ın söyleyecekleri: “Duyduğum bir şaheserin bir tanımı … onu gördüğünde, ilk defa görmekte olduğunu hissetmelisin ve yapmadan yapılmış gibi gözükmeli. çaba. Bu çok, çok zor bir kıstas. Daha önce bir şaheser olduğumu söyleyemem, ama her resim ile mücadele ederken – ve hepsi bir mücadele – genellikle bu iki hedefe yakın olmadığımı hissediyorum. ”

Bateman “kolay parçalar” diyor: “Bir önceki yılın çalışmasının bedenine bakarsam ve birçok kolay parça görürsem, kendimi hayal kırıklığına uğrattığımı hissediyorum.”

“Meleğin ayaklarında başkalarının ustalarına boyamak, meleklerin kendi içinde nerede yaşadıklarını keşfetmekten daha kolay” (“Sanat ve Korku” da David Bayles ve Ted Orland).

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön