online resim kursu

Online Resim Kursu

Online Resim Kursu olur mu?” dediğinizi duyar gibiyiz ve cevabımız “Evet, kesinlikle olur!”

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde zamanımızın çoğunu evde geçirmekteyiz ve dezavantajları olduğu gibi hayatımız boyunca zaman bulamadığımız ancak öğrenmek istediklerimiz için oldukça güzel bir avantaj aynı zamanda. Peki siz de kendinizi tanımak için, farklı dünyalara hayatınızda bir pencere açmak adına yeni bir serüvene dahil olmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise bu yazımız oldukça faydalı olacaktır sizin için.

Eda Demirci Art ile online resim derslerine katılarak uzun zamandır edinmek istediğiniz bir hobi sahibi olabilir, üretkenliğinizi arttırabilir ve hatta sanatı hayatınızın merkezine alabilirsiniz. Böylece önyargılarınızı yıkabilir, hayatınıza ömür boyu saklayabileceğiniz izler bırakabilirsiniz.

Resim yapmak çoğumuzun aklında çocukluğumuzda başarabilmişsek devam eden ancak hevesimiz bir şekilde kırılmışsa bir daha açmak istemediğimiz bir defterdir. Şimdi tüm bu soru işaretlerini ve kaygıları silip atıyoruz. Çünkü resim yapmak, yapabilmek düşündüğünüzden çok daha basittir. Neden mi? Çünkü her ne kadar yetenek doğuştan gelen bir şeydir diye düşünsek de resim yapmak bir teknik işidir. Ve tekniği öğrendiğinizde kazanacağınız özgüven ile yaratabileceklerinizi hayal bile edemeyeceksiniz. İşte bu yüzden çoğunlukla birebir olan derslerimiz sizinle yüz yüze derslerde olduğu kadar maksimum seviyede ilgi ve destek ile öğretmek başlıca hedefimizdir. Grup derslerinde alacağınız verimin ve eğitmenin sizinle birebir ilgilenme süresinin kısalacağının bilincindeyiz, bu yüzden derslerimizi çoğunlukla birebir ve her bir kursiyere özellikle kişisel hazırlanan plan ile ilerlemekteyiz. Böylece hem süre hem de verim bakımından maksimum seviyede kazancınız olmaktadır. Bu sayede derslerimiz ile gerek günlük hayatın ve dönemin stresinden uzaklaşmak gerekse sosyalleşmenin en güzel hali olan sanat ile harmanlanmış bir şeklidir.

Gelin hep birlikte mesafeleri önemsemeden başarabileceklerimizi birlikte görelim…

Online Resim Kursu Anılarımız

Online Resim Dersleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çöp adam bile çizemem, daha önce hiç resim yapmadım. Yine de öğrenebilir miyim?

Genelde gerek yüz yüze gerekse online derslerimizde ilk başlayan bütün öğrencilerimizin sorduğu ilk sorudur “Nasıl olur?”

Olur, çok da güzel olur. Çünkü dediğimiz gibi resim yapmak düşündüğünüzden çok daha basit aslında. Yeter ki isteyin. Kişinin tamamen ihtiyacına yönelik hazırladığımız birebir eğitim planı ile kısa zaman içerisinde istek ve özveri doğrultusunda yapabileceklerinize siz bile çok şaşıracaksınız! Test ettik, onayladık…

Derslerimiz birebir ve her zaman programımızın düzenli olmasından ötürü bir saatlik dersin sonunda bile yapabildiklerinizi siz de fark ederek eğitmen ile dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Online resim dersi nasıl işlenmektedir?

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Hobi veya akademi amaçlı katılmak istediğiniz, öğrenmek istediğiniz sanatı bilmek isteriz. Sizinle gerçekleştireceğimiz sohbet sonrası eğitmenimiz tarafından size özel hazırlanan eğitim planı ile aslında tamamen öğrenmek istediğinizi bulandırılmış bilgiler ile değil doğrudan vermekteyiz. Her ders sonrası kazanımlarınız hakkında da bir değerlendirme yapmaktayız. Hobi için başlıyor olsanız bile akadamiye hazırlık disiplininde hazırlanan size özel programınız ile uzun süreçlerde kaybedilen vakitler değil verimin üst düzey olduğu bir eğitim planı sunmaktayız.

Online resim dersleri hangi platformlarda gerçekleştirilmektedir?

Online resim dersleri günümüzde kullanımı oldukça kolay olan Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. Görüşmelerimizden ve kesin kaydınızdan sonra sizlere verilen link ile kolayca derslere bağlanabilmekteseniz. Dersler tamamen sizin için ayrılan aynı gün ve saatte aynı link üzerinden gerçekleştirilmektedir. Böylece takip etmeniz veya sürekli güncellenen bir durum ile karşılaşmamaktasınız. Ders işlenirken eğitmenimiz iki adet kamera ile bağlanmaktadır. Böylece hem yüz yüze sosyal bir ortam oluştururken hem de eğitmenimizin çizim ortamını da ikinci kameradan oldukça rahat bir şekilde takip edebileceksiniz. Eğitim şeklimiz gösterilen bir çalışmayı kopya etme yönünde hiç bir zaman olmamıştır. Eğitmenimiz sizinle aynı çalışmayı her detayıyla baştan sona tamamlamaktadır. Böylece her aşamayı birebir kameradan takip edebilir ve kolayca kendi çalışmanıza yansıtabilirsiniz.  Aynı zamanda ders dışı vakitlerde sormak istediğiniz veya takıldığınız her konu için bize ulaşabilirsiniz. Whatsapp hattımız üzerinden dilediğiniz zaman eğitmenimiz ile paylaşımlar yapabilir sohbet edebilirsiniz.

Online çizim kursunda ihtiyacım olan malzemeler neler?

Öğrenmek istediğiniz teknik ne ise (karakalem, yağlı boya, akrilik boya, sulu boya vb.) eğitim içeriğine yönelik dersler başlamadan önce sizinle paylaşacağımız her bütçeye uygun alternatifli malzeme listesini temin etmenizi isteyeceğiz. Ancak neredeyse tüm malzemeleri yalnızca bir kere alıp uzun zaman boyunca aynı malzemeler ile devam edeceğinizi hatırlatmak isteriz. Böylece maddi açıdan bir kaygınız olmayacaktır. Eğitmenimiz malzeme temini ve sonrası olan tüm süreçte sizlere destek olacaktır.

Ne kadar sürede resim yapmayı öğrenebilirim?

Öğrenme sürecinde en önemli unsur sizin isteğiniz ve emeğinizdir. Yapacağımız yönlendirmeler ile minimum 3 Ay ders almanız tavsiyemizdir. Ancak bu süreç belirttiğimiz gibi kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Eğitim içeriklerinde hangi teknikler yer almaktadır?

Eğitim içeriğimizde karakalem, yağlı boya, akrilik boya, sulu boya, temel çizim teknikleri ve ayrıca bunlar dışında öğrenmek istediğiniz her şeyi istediğiniz doğrultusunda beraber çalışabiliriz. Belirlediğimiz kalıp bir kayıt programımız yoktur, karakalem ile başlayabilir ancak sonrasında istediğiniz her tekniği çalışabiliriz birlikte. Dediğimiz gibi belli bir müfredatımız yok. Bizi yönlendiren sizin istekleriniz, size seçtiğiniz yolda destekçi olan bizleriz.

Online resim dersleri ne zaman gerçekleştirilmektedir?

Derslerimiz size ve bize uygun zaman diliminde istediğiniz her ortamda gerçekleştirilebilir. Genellikle size en uygun günlerde ve saat dilimlerinde olmaktadır. Biz kendimizi size göre ayarlamaktayız. Haftanın her günü ve günün her saati ders planlaması yapabiliriz. Böylece en rahat, öğrenmeye en açık olduğunuz saat dilimlerinde bizimle çalışabilirsiniz.

Online resim dersleri hangi yaş grupları için uygundur?

Öncelikle her yaş grubu ile ayrı ayrı çalışmaktayız. Çocuklar için ayrı bir planlamamız mevcut, yetişkinler için ayrı. Ancak kalem tutmaya başlamadan itibaren çocuklar için de dersler oldukça uygun olabiliyor ve gerek hayal güçleri gerekse küçük motor becerileri açısından erken yaşta başlamak oldukça faydalıdır.

O yüzden var olan 03 yaştan 79 yaşa kadar olan öğrenci yelpazemizde her yaş grubuna yerimiz ve bilgimiz mevcuttur. Derslerimize katılabilmeniz için herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.

Ne zaman başlamalı mıyım?

Bu yazımızı okuyorsanız yolun yarısına gelmiş bulunmaktasınız bile. Fikir, istek geldiği an başlamalısınız. Başlamanın belli bir zamanı yoktur. İstedikten sonra her an sizin için hazır bekliyor olacağız.

Online resim kursu ile istediğim her tabloyu yapabilir miyim?

Evet, her tabloyu olmasa da istediğiniz çoğu tabloyu yapabilirsiniz. Bu esnada eğitmenimizin yönlendirmelerine uymanız yeterlidir. Yapmak istediğiniz tabloları sizin seviyenizde seçmeye özen gösteriyoruz. Giriş teknik bilgisini aldıktan sonra dilediğiniz veya esinlenmek istediğiniz her çalışmayı sizin seviyenize uyarlayarak istediğiniz gibi birlikte yapıyoruz. Böylece derslerin birebir olmasının en büyük faydalarından yararlanıyoruz.

Size nasıl ulaşabilirim? Kaydımı nasıl gerçekleştirebilirim?

İletişim bölümümüzde yer alan bilgiler doğrultusunda bize istediğiniz zaman mail yolu ve telefon yolu veya whatsappten yazarak ulaşabilirsiniz.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön