online resim kursu

Online Resim Kursu

Online Resim Kursu olur mu?” dediğinizi duyar gibiyiz ve cevabımız “Evet, kesinlikle olur!”

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde zamanımızın çoğunu evde geçirmekteyiz ve dezavantajları olduğu gibi hayatımız boyunca zaman bulamadığımız ancak öğrenmek istediklerimiz için oldukça güzel bir avantaj aynı zamanda.

Eda Demirci Art ile online resim derslerine katılarak uzun zamandır edinmek istediğiniz bir hobi sahibi olabilir, üretkenliğinizi arttırabilir ve hatta sanatı hayatınızın merkezine alabilirsiniz.

Resim yapmak, yapabilmek düşündüğünüzden çok daha basittir. Çoğunlukla birebir olan derslerimiz sizinle yüz yüze derslerde olduğu kadar maksimum seviyede ilgi ve destek ile öğretmek başlıca hedefimizdir. Derslerimiz günlük hayatın ve dönemin stresinden uzaklaşmanız için aynı zamanda sosyalleşmenin sanat ile harmanlanmış halidir.

Gelin hep birlikte mesafeleri önemsemeden başarabileceklerimizi birlikte görelim…

Online Resim Kursu Anılarımız

Online Resim Dersleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çöp adam bile çizemem, daha önce hiç resim yapmadım. Yine de öğrenebilir miyim?

Genelde gerek yüz yüze gerekse online derslerimizde ilk başlayan bütün öğrencilerimizin sorduğu ilk sorudur “Nasıl olur?”

Olur, çok da güzel olur. Çünkü dediğimiz gibi resim yapmak düşündüğünüzden çok daha basit aslında. Yeter ki isteyin. Kişinin tamamen ihtiyacına yönelik hazırladığımız birebir eğitim planı ile kısa zaman içerisinde istek ve özveri doğrultusunda yapabileceklerinize siz bile çok şaşıracaksınız! Test ettik, onayladık…

Online resim dersi nasıl işlenmektedir?

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Hobi veya akademi amaçlı katılmak istediğiniz, öğrenmek istediğiniz sanatı bilmek isteriz. Sizinle gerçekleştireceğimiz sohbet sonrası eğitmenimiz tarafından size özel hazırlanan eğitim planı ile aslında tamamen öğrenmek istediğinizi bulandırılmış bilgiler ile değil doğrudan vermekteyiz. Her ders sonrası kazanımlarınız hakkında da bir değerlendirme yapmaktayız.

Online resim dersleri hangi platformlarda gerçekleştirilmektedir?

Online resim dersleri günümüzde kullanımı oldukça kolay olan Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. Görüşmelerimizden ve kesin kaydınızdan sonra sizlere verilen link ile kolayca derslere bağlanabilmekteseniz. Ders işlenirken eğitmenimiz iki adet kamera ile bağlanmaktadır. Böylece hem yüz yüze sosyal bir ortam oluştururken hem de eğitmenimizin çizim ortamını da ikinci kameradan oldukça rahat bir şekilde takip edebileceksiniz.  Aynı zamanda ders dışı vakitlerde sormak istediğiniz veya takıldığınız her konu için bize ulaşabilirsiniz.

Online çizim kursunda ihtiyacım olan malzemeler neler?

Öğrenmek istediğiniz teknik ne ise (karakalem, yağlı boya, akrilik boya, sulu boya vb.) eğitim içeriğine yönelik dersler başlamadan önce sizinle paylaşacağımız her bütçeye uygun alternatifli malzeme listesini temin etmenizi isteyeceğiz. Ancak neredeyse tüm malzemeleri yalnızca bir kere alıp uzun zaman boyunca aynı malzemeler ile devam edeceğinizi hatırlatmak isteriz. Böylece maddi açıdan bir kaygınız olmayacaktır.

Ne kadar sürede resim yapmayı öğrenebilirim?

Öğrenme sürecinde en önemli unsur sizin isteğiniz ve emeğinizdir. Yapacağımız yönlendirmeler ile minimum 3 Ay ders almanız tavsiyemizdir.

Eğitim içeriklerinde hangi teknikler yer almaktadır?

Eğitim içeriğimizde karakalem, yağlı boya, akrilik boya, sulu boya, temel çizim teknikleri ve ayrıca bunlar dışında öğrenmek istediğiniz her şeyi istediğiniz doğrultusunda beraber çalışabiliriz. Dediğimiz gibi belli bir müfredatımız yok. Bizi yönlendiren sizin istekleriniz, size seçtiğiniz yolda destekçi olan bizleriz.

Online resim dersleri ne zaman gerçekleştirilmektedir?

Derslerimiz size ve bize uygun zaman diliminde istediğiniz her ortamda gerçekleştirilebilir.

Online resim dersleri hangi yaş grupları için uygundur?

Öncelikle her yaş grubu ile ayrı ayrı çalışmaktayız. Çocuklar için ayrı bir planlamamız mevcut, yetişkinler için ayrı.

O yüzden var olan 03 yaştan 79 yaşa kadar olan öğrenci yelpazemizde her yaş grubuna yerimiz ve bilgimiz mevcuttur. Derslerimize katılabilmeniz için herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.

Ne zaman başlamalı mıyım?

Bu yazımızı okuyorsanız yolun yarısına gelmiş bulunmaktasınız bile. Fikir, istek geldiği an başlamalısınız.

Online resim kursu ile istediğim her tabloyu yapabilir miyim?

Evet, her tabloyu olmasa da istediğiniz çoğu tabloyu yapabilirsiniz. Bu esnada eğitmenimizin yönlendirmelerine uymanız yeterlidir.

Size nasıl ulaşabilirim? Kaydımı nasıl gerçekleştirebilirim?

İletişim bölümümüzde yer alan bilgiler doğrultusunda bize istediğiniz zaman mail yolu ve telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön