online yağlı boya kursu

Online Yağlı Boya Kursu

Yağlı Boya Kursu Nasıl İşlenmektedir?

Online yağlı boya dersleri eğitmenin çift kamera ile bağlandığı ve sizinle birlikte her defasında aynı aşamaları yaptığı bir ders metodu şeklinde işlenmektedir. Böylece eğitmen size her aşamayı birebir gösterebilmektedir.

Dersler Hangi Platformlarda Gerçekleştirilmektedir?

Online yağlı boya dersleri Zoom üzerinden öğrenci ve eğitmene uygun esnek saat dilimlerinde gerçekleştirilmektedir.

İhtiyacım Olan Malzemeler Nelerdir?

Online yağlı boya dersine başlamadan önce eğitmenimizin her bütçeye uygun paylaştığı bir malzeme listesi vardır.

Yağlı boya, fırça, tuval, keten yağı, terebentin ve arzuya göre ufak bir şövaleye ihtiyacınız olacaktır.

Ancak belirtmek isteriz ki ilk başta aldığınız bu malzemeler sizi aylarca idare edecek ve tekrar bir masraf yapmanıza gerek duymayacaksınızdır.

Ne kadar sürede yağlı boya konusunda profesyonel olabilirim?

Her konuda olduğu gibi yağlı boya derslerinde de ne kadar sürede gelişim gösterileceği tamamen öğrencinin isteğine ve azmine bağlıdır. Derslerimiz online dahil olsa birebir her aşamayı eğitmen de sizinle birlikte yapacağı için gelişiminiz daha hızlı olacaktır. Amacımız size yalnızca istediğiniz bir tabloyu yaptırmak değil aynı zamanda tüm teknik bilgileri de aktarıp uygulamaya dökmektir. Ayrıca profesyonellik kelimesi size korkutmasın, yağlı boya derslerine başlamak için hiçbir bilgiye ve tecrübeye sahip olmanız gerekmez. Daha önce fırça tutmamış dahi olsanız dersler ile gelişiminizde gözle görülür bir fark yaratacaksınız.

Hangi Yaş Grupları İçin Uygundur?

Yağlı boya su bazlı bir boya değildir, terebentin ve keten yağı gibi maddeler ile çalışıldığından dolayı çocuk yaş grupları ile çalışılmamaktadır. Ancak örnek vermek gerekirse 16 yaş itibari ile öğrencinin de durumu göz önünde bulundurularak çalışmalar sağlanabilir.

Çocuklar için tuval çalışmasında en uygun boya su bazlı olan akrilik boyadır.

Online Üzerinden Yağlı Boya Beni Ne Kadar Geliştirebilir ?

Online derslerde yağlı boya gelişimi verilen ders içeriği ve eğitmen gibi birçok faktör dolayısıyla değişir. Ancak sizinle birlikte uygulamayı tekrarlayan ve size tüm tekniği bir yandan aktaran bir eğitmen ile gelişiminiz çok daha kısa sürede ve kolay olacaktır. Online karakalem kursu ve online suluboya kursu alanlarında da kendinizi geliştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz 🙂

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön