Online resim kursu ihtiyac listesi

Resim Kursu İçin Gerekli Malzemeler

Resim yapmayı bir anda karar vermiş olabilirsiniz ve evinizde hiçbir malzeme bulunmayabilir. Öncelikle eğitmenimiz sizinle başlangıç programı hakkında sizin de zevkleriniz doğrultusunda bir sürelik bir plan hazırlıyor ve malzeme listesine birlikte karar veriliyor. Ayrıca eğitmenimiz sizlerle hem ihtiyacı karşılayıp sizi mağdur etmeyecek hem de oldukça hesaplı olan bir liste hazırlıyor satıldığı yerlerle birlikte detaylı bir liste sunabiliyor.

Resim derslerine başlarken en çok düşünülen konu arasında malzeme listesi temini ve ne kadar bütçe gerektiğidir. Bu yüzden aklınızdaki soru işaretleri yok etmek adına sizler için bir yazı hazırladık.

Suluboya Kursu

Suluboya kursumuz için tabi ki ihtiyacınız bir suluboya ve bir suluboya defteridir. Suluboya derslerinde malzeme çok önem taşır. Eğitmenimiz derslere başlamadan önce size hesaplı orta-profesyonel bir suluboya paleti ayrıca kağıt türlerini (hot press-cold press vs) açıklayarak tercihinize uygun seçmenizde yardımcı oluyor. Ayrıca alacağınız malzemeleri uzun sürelerce kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Karakalem Kursu

Karakalem derslerimizde zaten bildiğiniz üzere bir eskiz defteri veya bir resim kağıdı ile klasik resim kalemleri yeterli olacaktır. Ancak istediğiniz doğrultusunda zaman zaman füzen (kömür) veya renkli kalemler ile çalışılarak derslerimiz çeşitlendirilebilir.

Yağlıboya Kursu

Yağlı Boya derslerimizde gereken başlıca malzemeler yağlı boya (eğitmenimizin belirttiği renklerle birlikte veya paket halinde satın alınabilir), tuval, fırça türleri, keten yağı ve terebentindir.

Belirttiğimiz bu malzemeleri komple paket şeklinde de alabilir veya eğitmenimiz ile tek tek seçerek satın alabilirsiniz. Ayrıca tekrar belirtelim yağlı boya kursunda da tekrar güncellemeniz gereken bir ihtiyaç listeniz olmayacaktır.

Online Resim Kursunda Hangi Teknik Sizin İçin Uygun?

Online resim kurslarında diğer kursların aksine belli bir kalıp programımız bulunmamaktadır. Yani siz karakalem ile başlayıp hep karakalem ile devam etmek zorunda değilsiniz. Karma bir eğitim sistemimiz ile aslında istediğiniz her tekniği tanıyabilir, öğrenebilir ve sevebilirsiniz.

Kararlı bir şekilde öğrenmek istediğiniz tekniği bilerek de gelebilirsiniz veya teknikler hakkında hiçbir fikriniz olmadan sadece resim yapmak istediğinizi bilerek de gelebilirsiniz. Bu esnada size detaylı bir açıklama ile özne bir plan oluşturuluyor ve böylece sizin de yönlendirmeniz ile değişken bir ders sistemi yapabilmekteyiz.

Yağlı Boya, Suluboya ve Karakalem Dersleri Arasında Farklar Nelerdir?

Derslerin işleyişi hakkında bir farklılık bulunmuyor. Yani her koşulda online ve size özel birebir ders işleniyor.

Teknikler arası tabi ki fark mevcut bu farkları ve teknikleri tanımak adına siz de bir adım atabilir ve bizimle derslere başlayarak kendinize bir güzellik yapabilirsiniz.

Unutmayın ki sanatın her dalı, her tekniği ayrı güzeldir ve öğrenmeye hayatınıza dahil etmeye değerdir.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön