Resim Kursu

Resim Kursu

Eda Demirci Art resim kursu sanatı hayatının bir köşesine koymak isteyenlerin ortak buluşma noktası.

Resim çizmek zor mudur, resim kursunda bunu başarabilir miyim ?

İyi haber; herkes resim çizmeyi öğrenebilir. Kötü haber; resim çizmek zordur. Çünkü en başta yoğun bir istek gerektirir. Düzenli çalışmak gerektirir ve tabi ki kendi başınıza alacağınız yolu kısaltmak için profesyonel bir yardım gerektirir.

Resim kursuna kayıt olabilmek için ne gerekir?

Resim kursuna kayıt olabilmek için bir yeteneğe veya herhangi bir belge, yaş vb. koşulu aranmaz. Yalnızca isteğiniz, azminiz ve zamanınız olması yeterlidir. Resim kursunda alacağınız profesyonel destek ile yeteneklerinizi keşfedebilir veya var olan yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Resim kurslarında fiyat aralığı nedir?

Alacağınız her hizmette olduğu gibi resim kurslarında da fiyat skalası oldukça geniştir.

Kurs seçerken fiyatın hesaplı olması karar vermenizde başlıca etkenlerden biri olabilir. Ancak seçeceğiniz resim kursunun fiyatı, kişi sayısı, imkanları, eğitim şekli, eğitmeni ve en önemlisi size hissettirdikleri çok önemlidir. Resim sıkılacağınız bir ortamda olmaz. Samimi ve rahat olmanız gerekmektedir. Bu yüzden kursunuzu araştırırken eğitmeninizle görüşün, tanışın.

Biz her zaman başlamak isteyen kursiyerlerimizi önce kahve içmeye davet ederiz. Böylece sıcak bir başlangıç yapmış oluruz. Fiyatlarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilir veya randevu alarak atölyemize gelebilirsiniz. Ancak pandemi sürecinden ötürü şu anda tüm tüm derslerimiz online olarak işlenmektedir.

Resim kursunuza nasıl gelebilirim?

Resim kursumuz İstanbul’un en merkezi semtlerinden biri diyebileceğimiz Beyoğlu’ndadır. Yani Taksim Meydanı size ne kadar yakın ise biz de o kadar yakınınızdayız. Taksim Meydanı’na yürüyerek yalnızca 4-5 dakikalık bir mesafedeyiz. Bulunduğumuz sokak araç, insan, inşaat vb. gibi gürültülerden oldukça uzak sakin bir sokaktır. Gümüşsuyu’nda bulunan atölyemizi ziyaret edebilmek için iletişim bölümümüzde yer alan bilgilerimiz ile bizi arayıp randevu alabilirsiniz.

Ne kadar eğitim aldıktan sonra güzel resim çizebilirim?

Bizim için güzel veya çirkin resim yoktur. Her zaman bu fikri savunuruz. Size 3 derste veya 5 derste harika çizme garantisini hiçbir kurs veremez. Resim kursumuza başladığınızda daha iyi anlayacaksınızdır, mesele yalnızca sizin ne kadar öğrenebileceğiniz değildir. Kalabalık olmayan hatta özel resim dersi veya online resim dersi diye adlandırabileceğimiz ortak bir çalışma ile birlikte neler başarabileceğimizi göreceğiz. Yoğun istek, düzenli çalışma ve özveri ile herkeste değişkenlik gösterebilen bir zaman dilimi içerisinde çok güzel işler başaracağımıza biz çok eminiz.

En kısa sürede güzel resim çizmenin sırrı nedir?

Sihirbazlık vaatlerine gerek duymuyoruz. Öğrenciyi tanıyarak, gelişmesi gereken konuları doğru saptayarak ve tekniği tam anlamıyla net aktararak hedeflediğimiz eğitim türümüz ile güzel işler çıkaracağımızın garantisini vermekteyiz. İstek sizden, doğru yönlendirme bizden…

Resim çizmeye başlamak için önerdiğiniz metot ve teknikler nelerdir?

Resim çizmeye başlamak için sizlere yalnızca yoğun bir istek sahibi olmanızı öneririz. Sonrası profesyonel bir destek ile gözle görülür bir değişim ile gelecektir.

Resim çizmenin ilk adımı nedir?

Gerek hobi amaçlı gerekse akademi sınavlarına hazırlık amaçlı olsun her daim ilk adımınız hayatınıza büyük bir farklılık katacak, fikirlerinizi, bakış açınızı olumlu yönde etkileyecek bu sanata dahil olmaya karar vermek. Bir adım attıktan sonra bir daha vazgeçemeyeceğinizi ve sanatı hayatınızın bir köşesinde her daim tutacağınıza çok eminiz.

Bir portre nasıl daha gerçekçi çizilir?

İyi bir portre çizimin en önemli unsuru doğru oran-orantıdır. Çiziminizde yaptığınız aslında çok ufak yanlışlar dahil olsa oran-orantınız yanlış ise bu gözünüze çok büyük hatalar olarak gözükecektir. Bu yüzden en başta çok iyi bir gözlem gerekir. Portrede yer alan her şeyi çok iyi gözlemlemek ve oran-orantıyla birleştirip doğru aktarmak gerekir.

Gözler nasıl daha gerçekçi çizilir?

İnsan yüzünde şüphesiz en etkileyici organdır gözler. Bu çizimlerimizde de böyledir, gözleri ne kadar gerçekçi ve doğru çizerseniz çiziminiz o kadar etkileyici gözükecektir. Gözlerin çiziminde başlıca kurallar oran-orantı ve ışık-gölgedir. Bu iki kuralın yalnızca biri bile yanlış olsa çiziminiz yeterince etkileyici olmayacaktır. Doğru oran-orantı ile yerleştirilmiş gözleri yine doğru tonlama yöntemi ile tamamlarsanız izleyiciyi çoktan çiziminize çekmiş olacaksınızdır.

Burun nasıl daha gerçekçi çizilir?

Burun yapısı oldukça fazla değişkenlik gösterebilir. Bu doğrultuda yapmak istediğiniz çizimi doğru yere yerleştirip doğru oranda büyüklük küçüklük verdikten sonra yine doğru ışık-gölge uygularsanız istediğiniz gibi bir çizime sahip olacaksınızdır.

Dudaklar nasıl daha gerçekçi çizilir?

Yine portre çizimlerinde diğer organlarda dikkat ettiğimiz gibi doğru oran-orantı ve tonlama teknikleri dudaklar için de geçerlidir. Bu teknikleri doğru uyguladıktan sonra istediğiniz gibi bir dudak çizimine sahip olacaksınızdır.

Resim çizerken yapılan yanlışlar nelerdir?

Resim çizerken yapılan öğrenme sürecindeki en büyük hatalardan bazıları şunlardır;

Yeterli zamanı ve özveriyi sağlamamak. Bu sizin alacağınız yolu uzatır ve önünüze engeller koymanızı sağlar. Çünkü resim yapmayı öğrenebilmek için en önemli unsur zaman harcamak ve emek vermektir.

Eğitmen tamam demeden kendimizi başarmış saymak. Bazen çizime başladıktan sonra birkaç teknik öğrenerek bazı çizimleri yapabiliyor olmak sizi artık çizimi tamamen öğrendiğiniz fikrine ulaştırabilir. Ancak bu durum böyle değildir. Bazen tek bir tekniği defalarca farklı çizimlerde uygulamak gerekir. Ve gerçekten defalarca üzerine çalışmak gerekir.

Sürekli kopya çizimler ile çalışmak. Kopa çizimi de resimde bir tekniktir. Ancak bunu sürekli hale getirmek sizi tembelliğe itecek ve yaratıcılığınızı engelleyerek tek başınıza yapacağınız çizimlerde kısıtlanmanızı sağlayacaktır. Bu durum da tek başınıza özgün bir iş çıkarmanıza engel olacaktır.

Profesyonel destek almadan videolar ve görseller ile çizim yapmak. Evet mutlaka bir şeyler yapabileceksinizdir. Ancak elinizin tekrar etmemesi ve her anlamda bütün teknikleri iyi kavrayabilmeniz için ve tabi ki doğru yolda gelişim gösterebilmeniz için mutlaka profesyonel bir destek almanız işinizi ve yolunuzu çok daha kolaylaştıracaktır.

Resim kursuna başlamak için bir yaş sınırı var mıdır?

Hayır kesinlikle yoktur. Çocuklar için hiçbir zaman erken değildir, yetişkinler için ise hiçbir zaman geç değildir. Çocuklar için erken yaşta resim çizmeye başlamak sadece motor becerileri değil aynı zamanda bilişsel becerileri için de çok faydalıdır.

Yetişkinler için ise hiçbir zaman geç değildir. Gerek günlük hayatın stresinden uzaklaşarak hobi amaçlı gerekse akademiye hazırlanmak için teknik amaçlı derslerimize katılabilirsiniz.

Resim bölümü yetenek sınavlarında neler sorulur?

Her okulda farklılık gösterir ancak ortak bir kural vardır, sizin tekniği ne kadar iyi bildiğiniz ve bunu kâğıda ne kadar doğru aktardığınızdır. Genelde iki aşamalı olan yetenek sınavlarında, ilk aşama natürmort kompozisyondur. İkinci aşama ise imgesel (hayalden) bir kompozisyon veya model çizimidir.

Güzel sanatlar fakültelerinin geçmiş yıllarda sınavlarında istedikleri çizimler hakkında detaylı bir yazı sizler ile paylaşacağız. Böylece çıkmış örnek soruları bilir ve tecrübe sahibi olabilirsiniz.

Resim Atölyesi

Akademik veya Hobi olarak insanların kendilerini iyi hissederek, gelişimlerine çok kısa sürede şahit olarak ayrıldıkları bir sanat atölyesi.

Atölyemizde resim dersleri ve workshoplar sanatsal hobi olarak başlayıp bu işi ticarete dökmüş kişiler tarafından değil alanında akademik eğitimini tamamlamış ve bu işe gönül vermiş eğitmenler tarafından verilmektedir.

Hizmetlerimiz

Karakalem kursu

karakalem kursu

Yağlı boya kursu

yağlı boya kursu

Güzel sanatlara hazırlık kursları

güzel sanatlara hazırlık kursları

Çocuklar için resim kursu

 Çocuklar için resim kursu

Hobi kursu

hobi kursu

Özel resim dersi

özel resim dersi

Eda Demirci Art Sanat Atölyesinde ders alabileceğiniz ve workshoplarına katılabileceğiniz alanlar;

Karakalem, Yağlı Boya, Akrilik Boya, Temel Çizim Eğitimi, Moda Tasarım Temel Çizim Eğitimi, Dijital Illustarasyon, Punch, Makrome ….

Yetenek yalnızca doğuştan gelmez!

Düşündüğünüz gibi yetenek yalnızca doğuştan gelmez. Evet doğuştan becerilere sahip olmak bizlere büyük bir şans sağlar ancak doğru tekniği bilmedikten sonra bu şansımızı kullanamayız.

Akademik olarak resim dersi almak isteyen öğrencilerimiz derslere başladıktan sonra, düzenli ve disiplinli bir çalışma sonucu çok güzel sonuçlar almış ve hayallerini süsleyen okullara yerleşmiştir.

Ayrıca üniversitede yeterli derecede kendini geliştirememiş ve mesleğe atılmış öğrencilerimiz ise derslere başlayarak mesleki hayatında çok kolaylıklar sağlamış ve yükselişe geçmiştir.

Çocuklarımız için konuşmak gerekirse herhangi bir okula hazırlanmasalar dahil resim dersi alan çocuklar yalnızca küçük motor becerilerini değil sosyal anlamda bir çok gelişim gösterdiği gözle görülür bir fark yaratmıştır.

Hobi kurslarımız ve workshoplarımız ise yine daha önce çizim yapmamış, fırça dahil tutmamış kursiyerlerimizin 2 saatlik bir etkinlik sonucu bizim yönlendirmemiz ile ortaya çıkardıkları tablolar ve eserler hayranlık uyandıracak cinsten olmuştur.

Kısacası öncesinde ne yapmış veya yapmamış olmanız önemli değildir. Birlikte çok güzel işler başarabileceğimizin, akademik ve sosyal anlamda sizlere iyi hissettiren kusursuz işler çıkarabileceğimizin garantisini vermekteyiz.

Kafanızdaki tüm sorular ve fikirleriniz için iletişim bölümünden bize ulaşabilir, atölyemize gelip kahvemizi içebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
  • Herkes resim yapabilir mi?
  • Daha önce çöp adam bile çizmedim, nasıl yapabilirim?
  • Sanatsal bir meslek seçmek gelecek kaygısına sebep olur mu?
  • Resme başlamanın bir yaşı var mıdır? Geç kalmış olabilir miyim?
  • Çocuklar için resim dersi ne derece etkili olur?
  • Hobi olarak yapmak için ders almalı mıyım?
  • Resim kursu ve workshop ücretleri ne kadar?
  • Resim yapmak çok maliyetli midir?
  • Kurslara ve workshoplara katılma şartları var mıdır? Nelerdir?

Ve daha fazlası…

Kafanızdaki tüm sorumlara yanıt Eda Demirci Art Sanat Atölyesi’nde.

Dediğimiz gibi iletişim bölümünden istediğiniz bir zaman bize ulaşabilir, veya sımsıcak atölye ortamımızda gelip bizi tanıyabilir, kahvemizi içebilir ve tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Eda Demirci Art Resim Kursu

Resim sanatı ve diğer tüm sanatların akademik başarı, iş imkanları ve günümüz popülaritesi dışında insan ruhuna nasıl bir terapi yöntemi olduğuyla ilgili detaylı yazımıza www.edademirciart.com web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gerçekten ruhsal ve duygusal anlamda bizi zorlayıcı yönlerimizi, özgüven eksikliği, stres, huzursuzluk vs tüm olumsuz etkileri resim yaparak kırabileceğimize biz birçok kez şahit olduk.

Hayalinizi tuvallere taşımak veya düşündüğünüz her şeyi kendi seçtiğiniz bir madde üzerinde çalışarak  mükemmel işler yapabilirsiniz.

Doğru yönlendirme, düzenli çalışma ve istek ile neler başarabileceğinize siz bile inanamayacaksınız. Bu yüzden aklınızdan geçene ertelemeden hemen aksiyon almalı ve bizi tanımalısınız.

Temel Çizim Eğitimi

Temel çizim eğitimimiz çocuklar ve yetişkinler için uygun eğitimlerdir. Hedefler doğrultusunda akademik, hobi ve sosyal gelişim açısından öğrenci tanınarak doğru eğitim yöntemi ile yaklaşmaktayız.

Temel çizim eğitiminin yaş sınırlaması yoktur. Her yaş için sağladığı faydalar farklılık göstermektedir.

Derslerimiz birebir ve grup dersleri olmak üzere iki ayrı şekilde gerçekleşmektedir.

Öğreneceğimiz konular; karakalem tekniği, kompozisyon, anatomi, imgesel, perspektif, suluboya tekniği, pastel boya tekniği, toz pastel tekniği, kuru boya tekniği vs.

Yani gerek özel derslerde gerekse grup derslerinde öğrenilmesi gereken her şey detaylı bir bilgilendirme ve ilgilenme ile sizlere aktarılmaktadır.

Workshop

Haftanın her günü ve her saati olabilecek yağlı boya tablo başlıca olmak üzere 2 saatlik etkinliklerimiz mevcuttur.

Bunun dışında, makrome, punch, baskı, suluboya vb workshoplarımız da mevcuttur.

Yani bizim sistemimiz ve takvimimiz dışında sizlerden gelen talepler doğrultusunda da farklı workshop sınıfları açabilir ve birlikte çok güzel 2 saatlik bir dilimi sanat ile taçlandırabiliriz.

Resim Kursu / Workshop Gün ve Saatleri

Belirttiğimiz gibi saatlerde ve günlerde belli bir kısıtlamamız yoktur. Atölyemiz her zaman açıktır. Size ve bize uygun saat ve günlerde derslerimizi ve etkinliğimizi oluşturup birlikte çalışabiliriz.

Herkes Resim Çizebilir mi?

Cevabımız EVET! Doğru teknik, yönlendirme, disiplinli çalışma ve en önemlisi istek ile herkes resim çizebilir.

Resim Çizmek Zor Mudur?

Diğer sanat dallarında da olduğu gibi resim sanatı için de temel bir zorluk vardır. Ancak atölyemizde sizlere bu zorluğu aşabilmeniz ve tek başınıza da kalsanız eserler çıkarmanız, çalışmalar yapabilmeniz için gerekli yetkinliği vermekteyiz.

Resim Kursu Fiyat Aralığı Nedir?

Sizlere uygun fiyat garantisi vermekteyiz. Fiyatlar ile ilgili detaylı bilgi için iletişim bölümünden bize ulaşabilir, arayabilir, mesaj atabilir veya e-mail atabilirsiniz. Veya yaptığımız çalışmaları görmek, atölyemizi tanımak için @edademirciart instagram hesabımızı takip edebilir ve bize DM üzerinden ulaşabilirsiniz.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön