resimde renk

Resimde Renk

Kontrast ve ton kullanılan renk sayısından daha önemlidir. Resimde bir çok rengi bir araya getirmek, çamur yaratmak için bir reçetedir ve sanatçılar çamurlu renklerden nefret eder.

Boya kutunuzu çok sayıda renkle doldurmak kolaydır ve mevcut aralık göz önüne alındığında kesinlikle caziptir. Ancak her rengin kendine özgü bir ‘kişiliği’ veya özellikleri vardır ve bir başkasına geçmeden ya da bir başkası ile karıştırmadan önce nasıl olduğunu tam olarak bilmeniz gerekir. Bir rengin nasıl davrandığını bilmek size başka şeylere konsantre olma özgürlüğü verir.

Basit Renk Teorisi ile Başlayın

Mavi ve turuncu gibi iki tamamlayıcı renkle başlayın. Bunları bir resim oluşturmak ve ne düşündüğünüzü görmek için kullanın. Tüm spektrumu kapsayan bir tablodan daha dinamik değil mi?

İkna olmadınız mı? Dünyevi kahverengiler ve sarılarla dolu Rembrandt’ın resimlerine bakarak zaman geçirin. Daha fazla renkle resimlerini “canlandırması” gerektiğini savunacak birini bulmak zor. Bunun yerine, sınırlı paleti karamsarlığa ekliyor.

“Renk doğrudan ruhu etkiler. Renk klavyedir, gözler kırıcılardır, ruh birçok ipi olan piyanodur. Sanatçı ruhta titreşimlere neden olmak için bilerek ya da bir başkasına dokunan eldir.” – Kandinsky

“Doğa, tüm resimlerin renk ve biçimindeki unsurlarını içerir, çünkü klavye tüm müziğin notlarını içerir. Ancak sanatçı, koleksiyonun bu öğeyi seçmek, seçmek ve gruplamak için doğar … sonuçta güzel olabilir. .” – Whistler

“Bir renkçi, varlığını basit bir karakalem çiziminde bile tanır.” – Matisse.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön