sanatın önemi

Sanatçı Olmak İçin

Sanatçı Olmak için

Gerçek: Bazı insanlar sanat için diğerlerinden daha doğal bir yeteneğe sahiptir. Fakat ne kadar yetenekli veya yeteneksiz olduğun konusunda endişelenmek sadece bir enerji kaybı.

Herkes iyi resim için temel olan tekniklere hakim olmayı öğrenebilir ve herkes yaratıcılığını geliştirme yeteneğine sahiptir. Yetenekli ellere sahip olmak, iyi bir sanatçı olacağınızın garantisi değildir, çünkü yaratıcı olmaktan daha fazlasını gerektirir.

Yetenek ..

Başlarken “yetenekli” olduğuna inanmanın (veya başkalarının inanmasının) avantajı, sanatsal şeylerin başlangıçta kolayca size gelmesidir. ‘İyi’ bir tablo elde etmek için çok uğraşmanız gerekmeyebilir ve birçok olumlu geri bildirim alabilirsiniz. Ama yeteneklere güvenmek, seni yalnızca o kadar uzağa götürecektir. Er ya da geç, yeteneğinizin yetmediği bir noktaya varacaksınız. Sonra ne?

Sanatsal beceriler geliştirmek için çalıştıysanız – farklı fırçaların nasıl çalıştığından renklerin nasıl etkileşime girdiğine kadar – yaratıcı düşüncelerin size gelmesini beklemek yerine aktif olarak fikirlerin peşinden koşmak için kullanılıyorsa, yetenek.’

Zaten olasılıkları keşfetme, yeni fikirleri inceleme, bir adım öteye itme alışkanlığınız var. Uzun vadeye hazırsın.

İsteğiniz Varsa Yetenek Önemlidir

Ve hiç sanatsal yeteneğiniz olmadığına inanıyorsanız? Herkesin içinde yaratıcı bir yönü olan herkesin ve herkesin nasıl özel yeteneklere sahip olduğu hakkındaki tartışmaları geçelim.

Sanatsal bir yeteneğiniz olmadığına gerçekten inanıyorsanız, resim yapma arzunuz olmazdı. Israrla ve boyama tekniklerinin sistematik olarak öğrenilmesiyle (yalnız yetenek değil) başarılı bir sanatçı yapan bu arzu.

Degas, “Herkes 25 yaşında yeteneklidir. Zorluk 50’de olması” diyor.

“Büyük bir sanatçıyı zayıf bir sanatçıdan ayıran şey, öncelikle  hassasiyetleridir; ikincisi, hayal gücü ve üçüncüsü sektörleridir. ”- John Ruskin

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön