Sanatın Önemi

Sanatta bir kariyere ilgi duyduğunu ifade eden herhangi bir çocuğun bunun yerine başka yeteneklerle devam etmesi önerilir. Sanatı hobi, eğlenceli, ancak kirayı ödeyemeyen bir şey olarak görüyoruz. Yaşamımızda sanata gerçekten ihtiyacımız var mı?

Günlük yaşamda sanatın kaybı yaşamın üzücü bir gerçeği gibi görünüyor, ama olmak zorunda değil. Aslında birçok insan için sanatta pek çok pratik kullanım var. Örneğin, sanat terapisi hem zihinsel hem de fiziksel olarak bir dizi hastalığı olan insanlara semptomları ile baş etmelerinde yardımcı olmuştur. Sanat, evinizde aradığınız hemen her yerde bulunur. Yatak örtüleri, mobilyalar veya giysiler gibi pratik öğeler kendi başlarına tüm sanat formlarıdır ve onlarla etkileşime giren insanlarda duyguları uyandırır. Sanat ayrıca bize dünyaya genel bir bakış açısı kazandırır. Tarih bize ne olduğunu ve ne zaman gerçekleştiğini anlatıyor, ancak genel olarak nüfusun nasıl hissettiğini bize söyleyemiyor. Sanatın devreye girdiği yer burasıdır. Geçmişte yaşayan insanların nasıl yaşadığı ve çalıştığı hakkında çok şey biliyoruz, çünkü sanatı bize günlük yaşamlarında bize derin bir iç görü kazandırdı. Bu iç görüyü onsuz yapamazdık. Her şeyden önce, bize bir tür kendini ifade etme biçimi sağladığı için sanata ihtiyacımız var. Duygularımız hakkında konuşabilmek, sağlıklı kalmak için esastır. Birçoğunuz duygularınız hakkında konuştuğunuzu düşünmüyorsunuz, ancak onları başka şekillerde de ifade edebilirsiniz. Bazıları yemek pişirmeyi, bazıları makine üzerinde çalışmayı, diğerleri boyamayı veya çizmeyi sever. Boş zamanlarında ne yapmak istersen, muhtemelen her gün sanat yaratıyorsun.

Öyleyse, yaşamlarımızda sanata ihtiyacımız var mı? Birçok insan hayır derdi, fakat düşündükleri sanat galerilerde gördüğünüz sanattır. Sanat aslında çok daha erişilebilir ve günlük yaşamda gerçekten gerekli. İhtiyacı olanlara yardımcı olur, gelecekteki insanlara yaşamın nasıl bir şey olduğu hakkında bir fikir verir ve hayati bir kendini ifade etme biçimidir.

Sanat becerinizi ve motivasyonunuzu en iyi şekilde geliştirmek adına online resim kursu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz 🙂

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön