istanbul özel resim dersi

Sanatsal Hobi

Bir hobi mi arıyorsunuz ? Resim mükemmel olurdu! Bu sadece profesyoneller için değil, aynı zamanda yeni bir beceri öğrenmek veya kendilerini farklı bir şekilde ifade etmek isteyenler için de geçerlidir. Çoğu insanın inandığının aksine, resim yapmaya başlamak için asla geç değildir. Yaşınız ne olursa olsun, bir boya fırçası tutabildiğiniz ve görebildiğiniz sürece, boyayabilirsiniz!

Resmin size neden olması gereken hobi olmasının nedenlerini vereyim:

Yaratıcı yönünüzü bulmanıza yardımcı olur. Bu hobi, gerçekte kim olduğunuzdan bahseden eşsiz ve yürekten tablolara ulaşmak için hayal gücünüzü kullanmanızı gerektirecektir. Kutudan düşünmenize ve aynı zamanda aklınızdan geçenleri sadece ifade etmenize izin verecektir. Resimde kural yok ve bu herkesin isteyeceği bir şey!

İlham alacaksın.. Bir ressam olarak, resminizi etkileyebilecek ilham ve ressam aramak normaldir. Ve bu hobi hakkında seveceğiniz bir şey sizi motive etmek ve ilham vermek için geniş seçenekleriniz var. Resimler zengin kültürleri de anlatıyor, bu sadece ilham almak değil, aynı zamanda siz de haberdar olacaksınız!

Çok ucuz olabilir. Bu hobi, mali durumunuz konusunda esnektir; çok hesaplı ya da çok pahalı olabilir. Bütçenize bağlı olarak, kalemler, yağlı boyalar, sulu boyalar, poster renkleri veya sprey boya ile rahatlayabilirsiniz!

Daha sabırlı olacaksınız. İçinde yaşadığımız dünya öncekinden daha hızlı dönüyor ve yoğun programlarımız bizi kolayca sinirlendiriyor. Arada sırada duraklatmak, nefes almak ve boyamak harika olurdu. Neden boyayın? Çünkü bir başyapıtın tamamlanması zaman gerektirir. Kolayca sinirlenirsen, kaybeden olursun. Fakat eğer sabrederseniz, resminiz sizi asla üzmeyecek.

Hayal gücünüzü ayarlamak için her şeyi yapın:

Resim, duygularınızı ve duygularınızı en derinden ifade etme fırsatı verir.

Düşüncelerinizi doğrudan dolaylı olarak tuval üzerine dökmek için ifade özgürlüğü verir. Her şeyi ve istediğiniz her şeyi boyayabilirsiniz!

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla ortam:

Akrilik boyalar, Yağlı boyalar, Poster renkleri, Cam boyaları, Kalem renkleri ve liste uzayıp gidebilir. Renklerin dünyasında hiçbir gerçek yok. Aynı zamanda canlı ve ayık medyumlar bakımından zengindir.

İlham: Resim, Leonardo Da Vinci, Pablo Picasso, Vincent Van Gogh, vb. Öncülerle zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir. İnan bana, kendini sanat dünyasında kaybetmekten daha iyi bir his yok, sadece kendini bulmak için!

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön