mum batik yetişkinler için

Yetişkinler İçin Mum Batik

Batik, kumaş üzerine tasarım yapmak için “direnen” bir süreçtir. Sanatçı boyanın kumaşa nüfuz etmesini önlemek için balmumu kullanır ve boyalı kumaşta “boş” alanlar bırakır. Balmumu boyayan proses, karmaşık renkli tasarımlar oluşturmak için tekrar tekrar tekrar edilebilir.

Batik, bazı balmumu harmanlarının kullanım sırasında “çatlamasına” neden olması nedeniyle renk çizgilerinin dirençli alanlardan geçmesine izin vermesi nedeniyle özellikle benzersizdir.

Batik, pamuk, ipek ve diğer doğal kumaşlarda çok çeşitli boya ve balmumu ile yapılabilir. Balmumu kumaşın her tarafına nüfuz etmesi koşuluyla çoğu ağırlık çalışacaktır, ancak daha ince dokumalar detay çalışmaları için en iyi sonucu verir. Pamuk kullandık ama istediğinizi kullanmaktan çekinmeyin. İpek, benzersiz fitilleme özellikleri nedeniyle çalışmak için biraz daha zordur.

Batik ustaları nihai sonuçlarını elde etmek için tekrarlanan ağda ve küvet boyama işlemi kullanır. Bu yöntem, renk karışımına ve boyama işlemine hakim olmayı gerektirir; Her boya tabakası en son üzerine uygulandığında yeni bir renk üretilir. Bununla birlikte, çok eğlenceli sonuçlar elde etmek için bir batik ustası olmanız gerekmez

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön